Комунальний заклад "Рівненський обласний краєзнавчий музей" Рівненської обласної ради

вулиця Драгоманова, 19
ДеньГодини роботиПерерва
ПнВихідний
Вт,Ср,Чт,Пт,Сб,Нд10:00 - 18:00Без перерви

Інформація

Експозиція археологічної, етнографічної, природничої колекцій; стародруків; творів волинського іконопису; предметів козацької доби; документів, нагород, особистих речей відомих діячів краю.

Події

Виставка «УПА: історія нескорених»
3 жовтня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї розпочинає роботу виставка «УПА: історія нескорених». Експозиція розповідає про історію створення Української повстанської армії та її звитяжну боротьбу за Незалежність України. На виставці представлено близько півтисячі оригінальних фото. Також експонуватимуться документи Організації Українських Націоналістів та УПА з Державного архіву Рівненської області. Відвідувачі побачать такі раритети, як фотографії групи вояків УПА з захопленим німецьким літаком та повстанців в підземній криївці (бункері) на Хмельниччині, в 1950 році. Тема криївок детально досліджена в окремій частині виставки, включно з планами підземних «багатокімнатних квартир» та детальними інструкціями щоденного режиму життя під землею. Також будуть представлені цікаві артефакти з повстанського бідона, які були знайдені кілька років тому. Виставка складається з 32-х двометрових повноколірних банерів, кожен із яких представляє окремий розділ з історії УПА, а також з вітрин, у яких експонуватимуться оригінальні документи загонів УПА, кримінальні справи на учасників УПА, пропагандистські видання українського визвольного руху.Відкриття виставки – о 15.00.
«Реформація: від витоків до сьогодення»
Виставка присвячена 500-річчю Реформації - «Реформація: від витоків до сьогодення». Її експонати висвітлюватимуть історію протестантизму на Рівненщині, особливості розвитку та напрями діяльності протестантських спільнот: лютеранської, євангельсько-реформованої, євангельсько-баптистської, адвентистської, п’ятидесятницької та інших громад. На виставці можна буде побачити унікальні фото, рідкісні книги, документи, меблі та картини з молитовних будинків, богослужбовий одяг, друкарські апарати тощо. На відкритті виставки також продемонструють шовкотрафаретне друкування, яке віруючі протестанти застосовували для підпільного видання духовної літератури. Виставка діятиме впродовж одного місяця. Щотижня відбуватиметься презентація однієї з протестантських конфесій: АСД (2 листопада), ЄХБ (9 листопада), ХВЄ (16 листопада).

Відгуки

Додати відгук
Для того, щоб залишити відгук, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук